тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


ВОЛОДАРСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ

Володарське водосховище є другим за течією на р. Рось. Його гідровузол розташований на східній околиці селища Володарка, за уточненими даними, за 266 км від гирла.

Водосховище створено в 1971 році за проектом інституту “Укрводоканалпроект”. Будівництво здійснювалось завдяки інвестиціям Білоцерківського шинного комбінату, який отримав поблизу земельну ділянку для підсобного господарства.

До складу гідровузла належать земляна гребля, автоматичний водоскид з донним водоскидом, відвідний канал зі шлюзом-регулятором.

Основним призначенням водосховища є рекреація і  регулювання стоку.

Гребля гідровузла – земляна, однорідна, довжина по гребеню – 934 м, ширина – 4–5 м, максимальна висота – 4 м.

Водоскид - з широким порогом. Довжина водоскиду по верху – 109 м, максимальна пропускна здатність – 810 м3/с. Регулювання невеликих витрат виконується завдяки додатковому водоскиду біля лівого берега, до якого прокладено підвідний канал.

Окрім регулювання стоку, водосховище використовується для любительського рибальства та рекреації.

Важливою проблемою водосховища та гідровузла є те, що вони не мають господаря (безхазяйні), іншими словами балансової належності. Як наслідок, проблемним є виконання заходів з поліпшення його стану.

Експлуатація Володарського водосховища свідчить про те, що при його створенні було допущено ряд проектних і будівельних прорахунків. Перед наповненням водосховища не було виконано роботи з упорядкування його чаші. Для збільшення об'єму водосховища у ньому встановлено невиправдано високий НПР. Як наслідок, прилеглі до водосховища території зазнають підтоплення.

Недосконала конструкція гідровузла при проходженні  великих витрат на Росі спричиняє затоплення прилеглих вулиць що тягнуться вздовж водосховища, оскільки позначка водоскиду лише на 0,5 м нижча за висотне положення вулиць.

Основна частина селища розташована поряд з водосховищем – на його західному (лівому березі), на протилежному березі розташований досить великий лісовий масив. Розташування селища на березі водосховища позначається на тому, що цей берег на окремих ділянках розорюється, а на інших засмічується.

Проблемою Володарського водосховища є те, що за роки свого існування воно дуже замулилося і заросло вищою водною рослинністю, що вкриває більшу частину його первісної площі. Відкрита частина плеса, що тяжіє до греблі, має довжину менше 1 км.

Свого часу було розроблено кілька проектів щодо очищення водосховища від накопиченого мулу, але вони не реалізовані. А у 2019 року Департамент  екології та природних ресурсів КОДА уклав з ТОВ "Гідрострой Лімітед" договір на проведення робіт з поліпшення технічного, екологічного і санітарного стану Володарського водосховища. Зокрема, ТОВ "Гідрострой Лімітед" повинен буде очистити водойму від пнів, коренів дерев, болотної і водної рослинності, валунів та каменів до кінця липня 2020 року. Певні суперечності існують і щодо зниження НПР водосховища. Місцеві жителі, які зазнають негативного впливу від підтоплення і затоплення, виступають за зниження НПР. Проте, інша частина громадян, які займаються виловом риби, виступає проти.

На сьогоднішній день, для жителів та гостей селища, на дамбі що відділяє ставок від відвідного каналу  створене мальовниче місце - «АЛЕЯ ЗАКОХАНИХ». Бажаючим відпочити завжди буде цікаво відвідати цю місцевість.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Веб студія Інпреза 
Надіслати лист