тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Виконання режимів роботи водних об’єктів в басейні річки Рось

11 серпня 2022 року РОВР річки Рось прийняв участь у позачерговому засіданні Білоцерківської районної військової адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

На комісії розглядалися проблемні питання щодо попередження виникнення надзвичайної ситуації державного рівня пов’язаної з припиненням водопостачанням міст Біла Церква, Умань та інших.

В басейні річки Рось розташовано п’ять питних водозаборів господарсько-питного призначення, які забезпечують потреби у воді близько 506 тисяч населення міст Біла Церква, Умань, Богуслав, Миронівка, Корсунь-Шевченківський, Козятин.

Окрім цього, р. Рось та її притоки забезпечують водою 2828 підприємств промисловості, сільського та рибного господарства, 13 гідроелектростанцій.

Для забезпечення потреб населення та галузей економіки у воді, РОВР річки Рось розробляє режими роботи водних об’єктів, які узгоджуються Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем річки Рось суббасейну середнього Дніпра та затверджуються Держводагентством України. Завдяки виконанню таких режимів роботи, встановлених Держводагентством, течія в р. Рось та водообмін на водозаборах підтримується. На сьогодні вже спрацьовано близько 14,220 млн. м3 води. На деяких водних об’єктах рівень води спрацьований до 1 м нижче від НПР.

Разом з тим, складна ситуація може виникнути по забезпеченню водою потреб населення міст Біла Церква та Умань з Верхнього білоцерківського водосховища. Також в басейні річки Рось існує значна кількість безхазяйних гідроспоруд, на яких не виконуються встановлені режими роботи. Зокрема це Тетіївське №1, Тетіївське №3. Шамраївське водосховище. Незважаючи на наші неодноразові звернення, до цього часу режими роботи не виконуються, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної з припиненням водопостачання міст Біла Церква, Умань та інших.

Прийняті рішення:

Регіональному офісу водних ресурсів річки Рось, аварійно-рятувальному загону спеціального призначення Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Білоцерківському районному управлінню Національної поліції України у Київській області, Сквирському та Тетіївському міським головам:

- забезпечити виконання встановлених Держводагентством України режимів роботи водних об’єктів з пониженням рівня води до 0,30 м нижче він НПР на території Сквирської та Тетіївської територіальних громад.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист