26 липня 2017 року у приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулось засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Серед присутніх на засіданні комісії були представники Київської обласної державної адміністрації, БУВР Росі, ГУДСНС України в Київській області, ГУ Національної поліції у Київській області, ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, міський голова міста Біла Церква Київської області, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».
Серед інших на засіданні розглядалося питання щодо ситуації з водопостачанням мешканців міст Біла Церква та Умань.
Впродовж останніх двох десятиліть внаслідок невеликої кількості опадів, високих температур повітря, та значного випаровування води з поверхні водних об’єктів в басейні річки Рось спостерігається низька водність. За весняно–літній період 2017 року при нормі 281 мм випало лише 123 мм, що становить 44% від норми.
Разом з тим, у басейні Росі розташовані чотири водозабори господарсько-питного призначення, для яких законодавчо визначена пріоритетність для забезпечення питних і побутових потреб населення.
З метою забезпечення населення та галузей промисловості якісною водою у достатній кількості, Міжвідомчою комісією були узгоджені режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р. Рось на весняно-літній період 2017 року та затверджені Держводагентством України.
На даний час течія Росі підтримується за рахунок спрацювання водосховищ відповідно до встановлених режимів роботи. Станом на 25 липня об’єм екологічних попусків склав 3,6 млн.м3. Орієнтовні запаси води у водосховищах басейну складають близько 30 млн.м3.
Не виконуються режими роботи водосховищ, що розташовані у верхній течії річки Рось - Тетіївського № 1, Тетіївського № 3 водосховищ на р. Роська, Верхнього білоцерківського та Білоцерківського середнього водосховищ на р. Рось, Шамраївського водосховища на р. Роставиця.
Оскільки відсутній приток води з верньої течії, екологічні витрати в нижній течії підтримуються за рахунок знаження рівнів води у Стеблівському та Корсунь-Шевченківському водосховищах.
Заслухавши усіх доповідачів та детально розглянувши проблематику даної ситуації, було прийнято відповідні рішення щодо обов’язкового дотримання затверджених Держводагентством України режимів роботи та забезпечення екологічних витрат води.