тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Відбулось обговорення державного інвестиційного проекту щодо проведення заходів з відновлення акумулюючого об’єму водосховищ басейну річки Рось

11 грудня 2017 року під головуванням заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулось засідання секції «Економіка, інвестиції та науково-технічне забезпечення водогосподарсько-меліоративного комплексу України» науково-технічної ради Держводагентства України.

Під час засідання були розглянуті питання щодо розробки двох державних інвестиційних проектів щодо проведення заходів з відновлення акумулюючого об’єму водосховищ басейну річки Рось та забезпечення питним водопостачанням населених пунктів Ізмаїльського та Болградського районів Одеської області.

Зокрема, під час презентування заходів з відновлення акумулюючого об’єму водосховищ басейну річки Рось та реконструкції гідротехнічних споруд, начальник БУВР Росі Петро Бабій озвучив інформацію про те, що до державного інвестиційного проекту включені 13 водосховищ, регулюючий об’єм яких через значний вік та внаслідок інтенсивного замулення й заростання досить незначний. Більшість гідротехнічних споруд на них побудовані в різні роки минулого століття, експлуатуються багато років, є морально та технічно застарілими, мають велику зношеність, що надзвичайно ускладнює їх експлуатацію, регулювання рівнів та витрат води.

Після короткої характеристики кожного з вибраних об’єктів було наголошено на позитивних аспектах, що будуть досягнені в результаті втілення проекту в життя: збільшення регулюючого об’єму 13-ти водосховищ орієнтовно на  17-20 млн.; поліпшення  гідрологічного режиму річки Рось; гарантоване забезпечення потреб населення та галузей економіки басейну водними ресурсами в необхідній кількості та належної якості; створення безпечних умов життєдіяльності населення та функціонування об’єктів народногосподарського комплексу; покращення захисту від шкідливої дії вод міст Біла Церква, Тетіїв, Богуслав, Корсунь-Шевченківський, смт. Володарка, Рокитне та 49 сільських населених пунктів, 1 495 садиб та житлових будинків у містах, 2200 га сільськогосподарських угідь.

Також було презентовано програмну систему «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», що передбачає поділ на райони річкових басейнів та суббасейнів. За результатами автоматичної обробки даних моніторингу вод система дозволить отримувати інформацію щодо стану водних ресурсів України та транскордонних водних об’єктів. Дані моніторингу будуть доступні для всіх користувачів мережі Інтернет.

Присутні на засіданні запрошені народні депутати України Кіссе Антон Іванович та Мепарішвілі Хвича Нодарович, фахівці Держводагентства, представники водогосподарських організацій, наукових установ, громадських організацій взяли активну участь в обговоренні даних питань та пропозицій щодо прийняття відповідних рішень.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Веб студія Інпреза 
Надіслати лист