26 липня 2016 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось за адресою м.Біла Церква вул.Глиняна 51 В відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р.Рось.
Під час засідання було проаналізовано водогосподарську обстановку в басейні річки Рось протягом весняно-літнього періоду 2016 року, виконання режимів роботи водних об’єктів та наголошено на складній гідрометеорологічній та водогосподарській обстановці в басейні р.Рось, яка пов’язана з низькою водністю річок і зменшенням зарегульованого об’єму водосховищ.
З настанням маловодного періоду відбулось поступове зменшення водності річки Рось. На водних об’єктах басейну спостерігається тенденція до зниження рівнів та витрат води. В результаті спостережень БУВР Росі було встановлено, що деякі суб’єкти господарювання не дотримуються встановлених режимів роботи водних об’єктів. Внаслідок цього в нижній течії річки Рось склалась доволі напружена ситуація, зокрема на Стеблівському водосховищі. Дане питання є надзвичайно актуальним, оскільки в верхів’ї водосховища розташований Миронівський водозабір, а нижче за течією – Корсунь-Шевченківський. Тому, за відсутності достатнього притоку з розташованих вище водосховищ, необхідні санітарні витрати води забезпечуються за рахунок власного об’єму Стеблівського водосховища.
З огляду на напружену обстановку на водосховищах, які є джерелом водопостачання населення та галузей економіки, для попередження виникнення надзвичайних ситуацій на питних водозаборах міст Миронівка Київської області та Корсунь-Шевченківський Черкаської області, члени Міжвідомчої комісі узгодили оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем басейну р. Рось на літньо-осінній період 2016 року та прийняли рішення звернутися до територіальних органів Державної екологічної інспекції та органів виконавчої влади Вінницької, Житомирської, Київської та Черкаської областей з метою притягнення до відповідальності порушників режимів роботи водних об’єктів.
Також серед важливих питань, обговорених під час засідання, було визначення комплексних заходів для покращення екологічного стану річки Рось, пріоритетність яких повинні визначати та втілювати в життя відповідальні фахівці водогосподарських організацій басейну.