тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Відбулись громадські слухання в смт. Стеблів

9 липня 2015 року в смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області відбулись громадські слухання з приводу влаштування спеціального технічного пристосування для скиду води, збагаченої киснем з верхніх шарів Стеблівського водосховища.

Присутні на зустрічі представники Корсунь-Шевченківської районної екологічної громадської організації та місцеві жителі (на слухання прийшли 170чол. при загальній чисельності населення близько 3800!) виступили проти проведення вище вказаних робіт на Стеблівському водосховищі, при цьому не обгрунтовуючи свою позицію по суті.

Як виявилося, Стеблівська громада абсолютно не цікавиться тим, що відбувається нижче по течії, а також яких зусиль докладає БУВР Росі для забезпечення таких необхідних постійних санітарних витрат води в басейні річки Рось.

Згадаємо трохи історії.

В зв’язку з великим антропогенним навантаженням та тривалою відсутністю великих повеней з 2007 року почали виникати проблеми, пов’язані з погіршенням якості води на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.

Тому, на виконання доручення Кабінету Міністрів України в 2007 році Міжвідомчою Координаційною Радою було визначено ряд заходів по покращенню екологічного стану річки Рось і, зокрема, покращення якості води на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.

Відповідно, одним із заходів було передбачено влаштування спеціальних технічних пристосувань для скиду води із верхнього шару Стеблівського водосховища, збагаченої киснем, концентрація якого в середньому становить близько 8 мгО2/дм3.

На даний час забір води здійснюється з нижніх шарів Стеблівського водосховища. Відповідно, на водозабір м.Корсунь-Шевченківський, що знаходиться нижче по течії, поступає вода із зменшеним вмістом розчинного кисню.

Натомість, встановлення мікро-ГЕС сифонного типу на греблі Стеблівського водосховища дозволить здійснювати постійний рівномірний скид води, збагаченої киснем з верхніх шарів Стеблівського водосховища на водозабір м. Корсунь-Шевченківський, а також забезпечить більш рівномірну роботу гідровузла (без значних коливань рівнів води) водосховища та збереження гідробіонтів в нижньому та верхньому б’єфі.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Веб студія Інпреза 
Надіслати лист