У зв’язку зі зверненням народного депутата Скороход А.К. до Голови Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування з приводу заяв жителів с. Кадомка Кагарлицького району та с. Зеленьки Миронівського району щодо порушення природоохоронного законодавства на території їх сіл, 26 серпня 2020 року фахівцями РОВР річки Рось спільно з Державною екологічною інспекцію Столичного округу було проведено спостереження за станом водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
При обстеженні встановлено, що не виконуються режими роботи водних об’єктів розташованих на річці Сухий Кагарлик та її притоці, в адміністративних межах Кадомської та Великопріцьківської сільських рад Кагарлицького району Київської області. Екологічні витрати відсутні, річка в декількох місцях перекрита повністю.
Сільському голові с. Кадомка передані режими роботи водних об’єктів, встановлені Держводагентством на літньо-осінній період 2020 року. Надано роз’яснення про те, що на водних об’єктах необхідно підтримувати постійні безперервні екологічні витрати води. У випадку зниження притокових витрат у обсягах менших, ніж екологічні, допускається спрацювання до 0,5 м нижче НПР. Попереджено про обов’язковість виконання даних режимів роботи (ст.ст.76,78 Водного кодексу України).
Зазначено, що відповідно до ст. 10 Водного кодексу України, здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, контроль за використанням і охороною вод та відтворення водних ресурсів належить до відання сільських, селищних, міських та районних рад.
При обстеженні р. Росава на території Зеленьківської сільської ради Миронівського району виявлено розорювання прибережної захисної смуги річки. Лівий берег розорюється майже до урізу води власниками присадибних ділянок. Правий берег розораний на відстані від 5 до 10 м від урізу води та посіяна соя.