Як уже повідомлялося, третього вересня 2018 року в БУВР Росі відбулося розширене засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.
Були розглянуті питання щодо виконання режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р.Рось, встановлених на попередній (весняно-літній період 2018 року) та узгоджені відповідні режими роботи на осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Крім того, під час засідання відбувся розгляд та активне обговорення звернень, що надійшли до БУВР Росі від Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, представника громадської організації гр. Собченка О. А. щодо зміни режимів роботи Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ. Також присутні заслухали доповіді щодо проблем водних ресурсів України та річки Рось, впливу синьо-зелених водоростей на розвиток водних живих біоресурсів та методів зменшення інтенсивності їх розвитку.
За підсумками жвавого обговорення зазначених питань вирішили рекомендувати:
1. Оскільки в Україні досі діє мораторій на планові перевірки суб’єктів господарської діяльності і вони можуть здійснюватися лише на звернення громадян, громадським організаціям басейну річки Рось виявляти джерела забруднення і повідомляти Державну екологічну інспекцію України для вжиття заходів по їх усуненню. Здійснювати громадський контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів (ст.11 ВКУ).
2. Згідно ст. 9 ВКУ районним радам організувати роботи по винесенню в натуру та влаштуванню прибережних захисних смуг вздовж річок у зоні їх діяльності.
3. Враховуючи зростання середньої температури повітря на 2 º С за останні 10 років та продовження цієї тенденції, а також постійного збільшення рівня органічного забруднення у басейні річки Рось, водогосподарським організаціям, орендарям водних об’єктів, органам місцевого самоврядування взяти до уваги технології по інтенсивній очистці водойм за допомогою біопрепаратів «Мікрофіт», «Вермибіогумат» та біопрепарату на основі мікроводоростей сімейства Хлорелові.
4. Оскільки Тетіївська міська рада Київської області не вживає заходів із забезпечення екологічних витрат води з двох Тетіївських водосховищ, загальною площею 331 га, просити Державне агентство водних ресурсів України переглянути умови спецводокористування для місцевого водоканалу.
5. Враховуючи той факт, що притока річки Рось у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області р.Бакунька (Соковиця) є фактично пересихаючою та зазнає додаткового забруднення у результаті скидів зворотних вод приватних підприємств в межах села Селище, а до річки Рось надходять стічні води від цукрового заводу - ТОВ «Панда», також звернутися до Держводагентства України щодо перегляду умов здійснення спецводокористування для даних підприємств.
6. БУВР Росі, Корсунь-Шевченківській РДА, районній, міській раді, громадським організаціям звернутися до розробників правил експлуатації Стеблівського і Корсунь-Шевченківського водосховищ на річці Рось з метою внесення змін до даних правил щодо режиму роботи цих водних об’єктів.
7. БУВР Росі, Корсунь-Шевченківській РДА, органам місцевого самоврядування та громадським організаціям звернутися до центральних органів виконавчої влади та народних депутатів щодо відміни дії мораторію на здійснення планових перевірок суб’єктів господарської діяльності, зокрема у питанні скидів забруднених стічних вод у річки; 15 вересня 2018 року провести у басейні річки Рось акцію “Міжнародний день чистих берегів”.