З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час льодоходу, повені та паводків та на виконання відповідного наказу Державного агентства водних ресурсів України, БУВР Росі проводяться наступні заходи.
Затверджений план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році та склад оперативної робочої групи аналітично-диспетчерського центру БУВР Росі. Визначено відповідальних фахівців на час підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків за оперативну роботу щодо моніторингу стану водогосподарських об’єктів та гідротехнічних споруд, які утримуються на балансі управління, станом аварійного запасу матеріалів та обладнання, забезпеченням дотримання режимів роботи водних об’єктів та, у разі необхідності, їх коригування, підготовку оперативної інформації про хід пропуску льодоходу, повені та паводків на водних об’єктах, підготовку до роботи автотранспорту, механізмів та наявних плавзасобів, забезпечення контролю за дотриманням правил техніки безпеки на водогосподарських системах та гідротехнічних спорудах, забезпечення надійної роботи засобів зв’язку, підготовку пропозицій для прийняття управлінських оперативних рішень.
На виробничій базі БУВР Росі в м.Біла Церква та експлуатаційних дільницях створено 2 аварійні механізовані бригади в кількості 5 одиниць, 35 осіб.
З членами бригади та іншими працівниками управління, які будуть задіяні до пропуску повені, проведені навчання з правил техніки безпеки, охорони праці і пожежної безпеки.
Для забезпечення працездатності гідротехнічних споруд та з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру проведено обстеження стану гідроспоруд 48 водосховищ, ставків, магістральних каналів, річок, що перебувають на балансі управління, а також об’єктів, які
знаходяться у зоні впливу шкідливої дії льодоходу, повені та паводків, визначені невідкладні обсяги та вживаються заходи для забезпечення їх повної готовності. Виконуються доглядові роботи, регулювання поверхневої води шлюзами та ГТС.
Спільно з районними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій уточнені об’єкти підвищеної небезпеки, де можливий прояв шкідливої дії вод при проходженні повені та льодоходу, проводиться їх обстеження, розроблені спільні заходи з підготовки і безаварійного пропуску льодоходу, повені, та паводків, визначена потреба та наявність необхідного аварійного запасу паливно-мастильних, будівельних матеріалів, мішків, засобів освітлювання, захисного одягу, робочих інструментів тощо.
Проводиться роз’яснювальна робота з власниками та орендарями водних об’єктів щодо порядку регулювання рівнів води та утримання в належному стані гідротехнічних споруд.
Здійснюється посилений контроль та моніторинг гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні річки Рось.
Аналітично-диспетчерський центр взаємодіє з територіальними органами ДСНС, районними комісіями з надзвичайних ситуацій, райдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування, водогосподарськими організаціями, водокористувачами, орендарями водних об’єктів, облводресурсів з питань підготовки до пропуску повені, запобігання та реагування на надзвичайні ситуації. Водогосподарська обстановка на водних об’єктах, водогосподарських системах, гідротехнічних спорудах знаходиться на
контролі БУВР Росі та водогосподарських організацій басейну, постійно уточнюється. Виконується збір інформації про рівні, витрати води, льодовий режим, снігові запаси, про водогосподарську та обстановку, про стан водних об’єктів, гідротехнічних споруд, виконання режимів роботи водних об’єктів, аналіз, систематизація та передача інформації.
Забезпечується відповідний моніторинг якості води на Білоцерківському, Богуславському, Миронівському та Корсунь–Шевченківському водозаборах питного водопостачання, розташованих на р. Рось.
На даний час в басейні р. Рось повенева ситуація відсутня. Гідрометеорологічна та водогосподарська обстановка стабільна і контрольована.
До суттєвого потепління, відмічався льодостав товщиною 15-30 см та сніговий покрив, висотою від 3 до 70 см: у верхній течії р. Рось – (м. Погребище) – 3-5 см, в середній течії р. Рось (м. Біла Церква – 5-7 см, в нижній течії р. Рось (м. Богуслав та м. Корсунь-Шевченківський) - 40-70 см.
З настанням відлиги в результаті підвищення температури повітря, що спостерігається з 27 січня, відбулось танення снігу.
Наразі в басейні річки Рось снігового покриву практично не спостерігається, крім нижньої течії річки - на Богуславщині Київської області та Корсунщині Черкаської області.
В результаті швидкого сніготанення на водних об’єктах басейну спостерігається незначне підвищення рівнів та витрат води. У зв’язку зі значними снігозапасами в нижній частині басейну річки Рось, справцьовані Стеблівське та Корсунь-Шевченківське водосховища, створено акумулюючу ємність (2,1 млн.м3). Здійснюється підготовка затворів гідротехнічних споруд Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ до пропуску підвищених витрат води.
Підтоплення населених пунктів не спостерігається, аварійних ситуацій на водних об’єктах і гідротехнічних спорудах не виникало.
30/01/2018