На Корсунь-Шевченківському водосховищі, що на Черкащині виявлено масову загибель риби. Найбільш ймовірно, що основною причиною цієї ситуації може бути процес відмирання синьо зелених водоростей, спричиненим різким зниженням температури повітря у нічний час. При своєму розкладанні синьо зелені водорості активно споживають кисень та виділяють небезпечні речовини, у тому числі сірководень та аміак. Це спричиняє різке зниження вмісту розчиненого кисню у воді і, як наслідок, загибель риби.
Корсунь-Шевченківське водосховище є джерелом водопостачання міста Корсунь-Шевченківський та об’єктом постійної уваги у питанні забезпечення належної якості води на водозаборі, оскільки воно є останнім серед влаштованих на річці Рось водосховищ.
Ще у 2007 році серед визначених Міжвідомчою Координаційною Радою заходів по покращенню екологічного стану річки Рось було передбачено влаштування сифонів для скиду води із верхнього шару Стеблівського водосховища, де якість води краща та більш збагачена киснем, ніж у придонних шарах. Але у результаті протестних дій Стеблівської селищної ради роботи по встановленню цих сифонів так і не були розпочаті. Очевидно, що таке ставлення демонструє абсолютну байдужість до питання якості питної води, що споживає місто Корсунь-Шевченківський, яке знаходиться нижче по річці Рось.
Для часткового вирішення цієї завжди актуальної проблеми Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось розроблені спеціальні режими роботи вище розташованих водних об’єктів (Верхнього білоцерківського, Дибинецького, Богуславського та Стеблівського водосховищ) для часткової промивки Корсунь-Шевченківського водосховища.
10/08/2018