Загальні положення
Правила експлуатації Корсунь-Шевченківського водосховища (далі Правила) розроблено згідно з вимогами Водного, Земельного і Лісового кодексів України, рекомендаціями Рамкової Водної Директиви ЕС, природоохоронного законодавства, досягнень сучасної науки стосовно експлуатації водогосподарських комплексів і водосховищ.
У Правилах враховано положення зі сталого розвитку України щодо формування збалансованої системи водокористування, екологічно безпечного водоспоживання для галузей економіки, зокрема й надійного функціонування об'єкта малої гідроенергетики, виходячи з басейнового принципу управління водними ресурсами. У зв’язку із цим у Правилах розглядаються кількісна та якісна складова водних ресурсів у верхній і середній частинах басейну р. Рось до створу греблі Корсунь-Шевченківського водосховища.
Для підтримання належної якості води та стану екосистем враховуються не тільки вимоги всіх водокористувачів, водоспоживачів, а також екологічні вимоги щодо режиму його роботи, динаміки та об'єму витрат особливо в найбільш критичні періоди проходження водопілля та у період зимової та літньої межені.
Перехід на особливий режим роботи, не передбачений Правилами, можливий лише під час надзвичайних ситуацій, що загрожують безпеці та сталості основних споруд, і вимагає застосування невідкладних заходів. У цьому випадку режим роботи Корсунь-Шевченківського водосховища має бути зміненим відповідно до рішення Держводагентства України. Порядок оповіщення щодо виникнення надзвичайної ситуації визначається окремою інструкцією.
Правила коригуються або доповнюються у разі зміни умов експлуатації Корсунь- Шевченківського водосховища, а також за необхідності виконання вказівок нових директивних документів Міненерговугілля України, Мінприроди України, Держводагентства України.
Відповідальними за виконання даних Правил є всі водокористувачі водосховища, органи місцевого самоврядування, водогосподарські організації та органи виконавчої влади відповідно до своєї компетенції.
22.12.2015