3 серпня 2015 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось відбулось позачергове засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р.Рось.
На засіданні були присутні представники БУВР Росі, Київрибоохорони, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Білоцерківської міської ради, Білоцерківського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Київській області.
За інформацією ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», протягом липня 2015 року створились сприятливі умови для розвитку синьо-зелених водоростей в поверхневому шарі води, що спричиняє погіршення якості річкової води за мікробіологічними, органолептичними та гідробіологічними показниками, а саме: відбувається збільшення загального мікробного числа бактерій групи кишкової палички та збільшення росту окремих представників фітопланктону. Враховуючи дану ситуацію, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» звернулось до БУВР Росі з приводу негайного вжиття заходів щодо проведення позачергової промивки Верхнього білоцерківського водосховища. Тим не менше, дані проведених аналізів якості води на водозаборі представлені не були.
Оскільки у зв’язку з надзвичайно посушливим періодом та значним зниженням водності в басейні річки Рось, для проведення позачергової промивки водосховища немає необхідної кількості води, то для вирішення даного питання необхідне виконання цілого комплексу заходів.
Враховуючи складну гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні р.Рось, яка пов’язана з низькою водністю, для покращення якості води на питному водозаборі міста Біла Церква, Комісія пропонує здійснити комплекс заходів:
І. Стратегічні заходи
Білоцерківській міській раді:
1.1. Розглянути питання реконструкції резервного водозабору з підземних горизонтів в районі с. Глушки.
1.2. Провести реконструкцію існуючого водозабору в с. Глибочка Білоцерківського району Київської області.
1.3. Розробити документацію та встановити зони санітарної охорони існуючого водозабору в с. Глибочка, згідно ст. 93 Водного кодексу України.
1.4. Виготовити правила експлуатації Верхнього білоцерківського водосховища, відповідно до статей 76, 77 Водного кодексу України.
1.5. Передбачити в бюджеті міської ради на 2016 рік виділення коштів на вапнування берегів та верхів’я Верхнього білоцерківського водосховища.
1.6. Звернутися до обласної ради про виділення коштів з обласного бюджету на виконання робіт по санітарній розчистці Верхнього білоцерківського водосховища, особливо в місці розташування водозабору.
1.7. Звернутися до Білоцерківської районної державної адміністрації щодо встановлення водоохоронних зон Верхнього білоцерківського водосховища.
ІІ. Поточні питання:
2.1. Для проведення обстеження водних об’єктів, розташованих вище по течії м. Біла Церква, БУВР Росі створити комісію з залученням представників управління, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», Білоцерківського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Київській області, Київрибоохорони, відділу охорони навколишнього природного середовища Білоцерківської міської ради, Управління з питань НС та ЦЗН Білоцерківської міської ради.
2.2. ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та Білоцерківському міжрайонному управлінню ГУ Держсанепідслужби у Київській області виконати відбір та аналіз проб води на Верхньому білоцерківському водосховищі.
2.3. ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»:
- провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед місцевого населення через засоби масової інформації щодо погіршення якості води на питному водозаборі та необхідності її економного використання;
- створити гарантійний запас хлору в кількості 20 тон для знезараження на етапі водопідготовки;
- заключити договір з науковою установою щодо розроблення заходів по мінімізації росту синьо-зелених водоростей в Верхньому білоцерківському водосховищі.