тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Позачергове засідання комісії ТЕБ та НС щодо вжиття невідкладних заходів по запобіганню виникнення надзвичайної ситуації з водопостачання міст Біла Церква та Умань

Басейн річки Рось є джерелом водозабезпечення  близько 500 тисяч населення, 2828 підприємств промисловості, сільського та рибного господарства, 13 ГЕС. Періодично виникають проблеми з нестачею водних ресурсів. На водний режим р. Рось помітно впливають глобальні зміни клімату. В  зв’язку з утриманням спекотної погоди та дефіциту опадів, у басейні р. Рось протягом весняно-літнього періоду 2022 року спостерігається надзвичайне маловоддя.

Підтримання течії в р. Рось та забезпечення задовільної якості води на водозаборах можливе лише за рахунок спрацювання водосховищ та ставків.  Що і передбачено «Режимами роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем річки Рось суббасейну середнього Дніпра на весняно-літній період 2022 року», встановленими Держводагентством.

Разом з тим, слід зазначити, що прибережні захисні смуги водних об'єктів не відведені та в багатьох випадках розорюються до урізу води, що в свою чергу призводить до забруднення водних ресурсів небезпечними хімічними речовинами, в тому числі - пестицидами.

Ще досить важливо проблемою є частина безхазяйних водних об’єктів з також безхазяйними гідроспорудами, на яких місцеві громади ігнорують виконання встановлених Держводагентством режимів роботи, що ставить під загрозу стабільне водопостачання міст Біла Церква, Умань, Богуслав, Миронівка, Корсунь-Шевченківський.

05.08.2022 року в місті Біла Церква Київської області відбулося позачергове засідання комісії виконавчого комітету Білоцерківської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в місті Біла Церква.

Комісія розглянула питання щодо:

 1. Вжиття невідкладних заходів щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації з водопостачання міст Біла Церква та Умань (300 тис. населення);
 2. Заборони на невизначений період купання, випоювання домашньої худоби та вилов риби на річці Рось в районі села Томилівка, Київської області;
 3. Продовження дії заборони купання в межах Білоцерківської міської територіальної громади у місцях, які не передбачені постановою Кабінету Міністрів України;
 4. Попередження надзвичайної ситуації в системі забезпечення населення села Шкарівка Білоцерківської громади питною водою.

Комісією було прийняте рішення щодо наповнення Верхнього білоцерківського водосховища з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації державного рівня пов’язаної з припиненням водопостачання.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист