Щороку, у літній період спостерігається масове «цвітіння» води та зростання показників, що характеризують органічне забруднення, і як наслідок зниження у воді розчиненого кисню до критичних значень.
Цвітіння води — не що інше, як інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей. Вони присутні в стоячій воді, в ставах і ріках, що повільно течуть, і також у звичайній воді, тільки в меншій кількості. Але, якщо умови для розмноження сприятливі: велика кількість сонячного світла, поживних речовин і досить висока температура, то водорості починають розмножуватися, заповнюючи весь вільний простір.
Якщо вода починає «цвісти», вона набирає неприємного запаху і стає непридатною для пиття, а риба потерпає від недостачі повітря.
Одна із причин цвітіння вод — надходження у водойми мінеральних, особливо фосфоромістких добрив, синтетичних мийних засобів, органічних забруднювальних речовин. Дуже шкідливим є надмірне цвітіння, яке значно погіршує якість води та умови життєдіяльності організмів у водоймах, порушує гідрохімічний режим, створюючи дефіцит кисню.