У серпні місяці 2021 р. фахівці РОВР річки Рось здійснили черговий відбір проб води. Результати аналізів відібраних проб, які надійшли від лабораторії 7 вересня 2021 р., виявили перевищення у 11,3 рази від гранично допустимого значення (5,1161 мкг/дм 3 при нормативі менше 0,45 мкг/дм3 згідно європейської Директиви 2013/39/EU) вмісту кадмію в створі р. Рось, 218 км, с. Глибочка, питний водозабір м. Біла Церква.
Цей елемент і його сполуки є надзвичайно токсичними, навіть, у незначних концентраціях. Кадмій може накопичуватись в рослинах (більш всього в грибах) і живих організмах (особливо у водних) і далі харчовим ланцюгом може «постачатись» людині. Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій є також канцерогеними.
Кадмій відноситься до числа рідкісних розсіяних елементів. Серед осадових порід найбільш багаті кадмієм глини — до 0,3 мг/кг, вапняки містять 0,035 мг/кг, пісковики — 0,03 мг/кг. Середній вміст кадмію в ґрунті — 0,06 мг/кг.
Кадмій знайшов широке застосування в техніці та промисловості (особливо, починаючи з 50-х років ХХ століття). Основні сфери його використання: для антикорозійного покриття (так званого кадміювання) чорних металів, а також для виробництва нікеле-кадмієвих електричних акумуляторів і батарей. Досить довго кадмій використовувався для виробництва барвників (пігментів) і як стабілізатор у виробництві пластмас (наприклад, поліхлорвінілу), однак нині, через токсичність, в цих цілях він практично не використовується. Збільшенню вмісту кадмію в ґрунті сприяє використання мінеральних добрив, бо всі вони містять незначні домішки кадмію.