тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Нарешті Україна переходить до європейської моделі управління водними ресурсами

Остап Семерак: Україна переходить до європейської моделі управління водними ресурсами

05.10.2016 | 17:14

МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому проголосувала за законопроект № 3603, яким передбачено перехід системи управління водними ресурсами України на басейновий принцип. За відповідний законопроект проголосували 234 народні депутати.

Закон сприятиме впровадженню інтегрованих підходів в управління водними ресурсами та адаптації водного законодавства до законодавства ЄС.

 «Це один із трьох екологічних законопроектів, які Україна мала ухвалити на виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Він запроваджує принципово новий підхід до системи управління водними ресурсами, яким, зокрема, передбачено, що основною одиницею управління є басейн водного об'єкта», - розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що до сьогодні управління водними ресурсами здійснювалось за адміністративно-територіальним поділом, де провідну роль відіграють обласні управління водних ресурсів, підпорядковані Держводагентству. Новим Законом передбачено  запровадження гідрографічного і водогосподарського районування території України.

 «Річка не може бути обмеженою лише якоюсь територією.  Якщо належно не контролюється стан хоча б на маленькій її частині території, то забруднена буде вся річка. Ми нерідко отримуємо ситуації, коли забруднювач робить скиди на території однієї області, і, як наслідок, проблеми із забрудненням річок виникають і в сусідніх областях. Тому нам потрібно переходити до басейнового управління водними ресурсами», - пояснив Міністр.

За його словами, ухвалений Закон дозволить запровадити якісно новий підхід до державного моніторингу вод, що здійснюватиметься за гідрологічними, гідрохімічними, гідроморфологічними та гідробіологічними показниками. Кінцева мета європейської моделі управління водними ресурсами -  досягнення та забезпечення доброго стану поверхневих та підземних вод.

Документ також урегульовує впровадження планів управління ризиками затоплення. Плани управління ризиками затоплення розроблятимуться лише для конкретних територій у межах того чи іншого річкового басейну на основі попередньої оцінки ризиків затоплення.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Веб студія Інпреза 
Надіслати лист