Перевищення ОБУВ для рибогосподарських водойм у жовтні зафіксовано за показниками:
- амоній сольовий: в 2,4 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква; в 1,06 рази – на питному водозаборі м. Миронівка; в 1,02 рази – на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
- БСК5: в 1,4 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква.
- нітрити: в 1,9 рази - в створі питного водозабору м. Богуслав; в 2,4 рази – на питному водозаборі м. Миронівка; дорівнює нормативу на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
- залізо загальне: в 2,5 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква; в 1,6 рази - в створі питного водозабору м. Богуслав; в 1,6 рази – на питному водозаборі м. Миронівка; в 1,6 рази – на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
Якість води на питному водозаборі Білої Церкви гірша, ніж на водозаборах, що знаходяться нижче за течією, зокрема у жовтні місяці відбулося понад двократне (у порівнянні із вереснем) зростання БСК5 в створі питного водозабору м. Біла Церква.
У жовтні вміст амонію сольового зріс в створах всіх питних водозаборів, але найбільш суттєво – в створі водозабору м. Біла Церква, де він досягнув значення 2,4 від допустимого нормативу (рис.2).
У жовтні, при зниженні вмісту фосфатів в створах всіх водозаборів, підвищені їх концентрації спостерігалися в нижній течії річки.
У жовтні місяці відбулося зростання вмісту нітритів у воді в середній та нижній течії річки - рис.4.
Вище від мінімально необхідного залишався вміст розчиненого кисню у воді річки і впродовж жовтня – рис.5.
Значно нижче нормативів впродовж жовтня місяця 2019 року для місць розташування всіх питних водозаборів залишалися показники концентрацій інших елементів у воді. Їх вміст відповідає сезонним коливанням та свідчить про помірний ступінь евтрофікації річки Рось.