Перевищення ОБУВ для рибогосподарських водойм у листопаді зафіксовано за показниками:
- амоній сольовий: в 1,4 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква; в 1,5 рази – на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
- нітрити: в 1,1 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква; в 2,0 рази - в створі питного водозабору м. Богуслав; в 2,3 рази – на питному водозаборі м. Миронівка; в 1,5 рази - на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
- кисень розчинений: в 1,15 рази нижчий за норму на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
- залізо загальне: в 1,6 рази - на питному водозаборі м. Біла Церква; в 1,7 рази - в створі питного водозабору м. Богуслав; в 1,7 рази – на питному водозаборі м. Миронівка; в 1,7 рази – на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський.
Протягом листопада місяця спостерігається вирівнювання розподілу показника БСК5 по довжині річки з концентраціями, що не перевищують норматив (див. рис.1).
В листопаді концентрація амонію сольового в даному створі зменшилася вдвічі, але залишалася вище від нормативу. Зріс також вміст даного компоненту в створі питного водозабору м. Корсунь-Шевченківського (рис.2).
Вміст фосфатів у воді річки Рось в створах питних водозаборів наведено на рис.3. У листопаді, при зниженні вмісту фосфатів в створах всіх водозаборів, підвищені їх концентрації спостерігалися в нижній течії річки.
У листопаді місяці відбулося зростання вмісту нітритів у воді в середній та нижній течії річки - рис.4.
У листопаді, при зростанні вмісту розчиненого кисню в створах більшості питних водозаборів, відбулося його різке зменшення в створі Корсунь-Шевченківського питного водозабору (рис.5). Основними причинами цього є відсутність промивки Стеблівського і Корсунь-Шевченківського водосховищ залповими скидами, а також значна кількість опадів, що випала в листопаді місяці в районі Корсунь-Шевченківського питного водозабору, яка призвела до змиву хімікатів з полів. Також, на відстані близько 6 км перед водозабором в річку Рось впадає мала річка Виграївка (площею водозбору 12,1 тис.м2, похилом земної поверхні 2,5 м/км) з високою розореністю берегів до урізу води, що також може негативно впливати на якість води в районі Корсунь-Шевченківського питного водозабору.
Значно нижче нормативів впродовж листопада місяця 2019 року для місць розташування всіх питних водозаборів залишалися показники концентрацій інших елементів у воді. Їх вміст відповідає сезонним коливанням та свідчить про помірний ступінь евтрофікації річки Рось.