1 вересня 2015 року в результаті проведених лабораторних вимірювань показників якості води на водозаборі м. Корсунь-Шевченківський у пробах було виявлено перевищення вмісту лактозопозитивної кишкової палички у 70 разів та вмісту кишкової палички E.coli у 2900 разів.
КП «Водоканал» м.Корсунь-Шевченківський проводиться робота по знезараженню води, здійснюється хлорування та пошук додаткових можливостей поповнення запасів хлору. Також вживаються заходи по виявленню джерела забруднення води.
Але існує цілий ряд невирішених проблем, які негативно впливають на екологічний стан Корсунь-Шевченківського водосховища, про що БУВР Росі неодноразово наголошувало в листах до міської ради м. Корсунь-Шевченківський та на засіданнях Басейнової Ради р.Рось.
Так, прибережні захисні смуги Корсунь-Шевченківського водосховища не відведені, проводиться їх забудова, розорювання, забруднення побутовими стоками, так як багато садиб розміщено на урізі води.
Межі зон санітарної охорони водозабору м.Корсунь-Шевченківський не визначені та не винесені в натуру.
Відведення поверхневого стоку не організоване, тому при випадінні зливових дощів відбувається формування великої кількості наносів, що призвело до замулення водосховища в місці розташування водозабору.
Випуск промивних стічних вод фільтрувальної станції «Сівач», особливо під час промивання фільтрів досить суттєво впливає на погіршення стану поверхневих вод ділянки Корсунь-Шевченківського водосховища, розташованої нижче по течії від місця скиду.
До цього часу не виконане рішення Міжвідомчої координаційної ради з питань розвитку водних ресурсів (19 червня 2009р.) щодо проведення роботи по екологічному покращенню верхів’я Корсунь-Шевченківського водосховища шляхом вапнування.
БУВР Росі направлялись рекомендації міському голові м.Корсунь-Шевченківський щодо виконання заходів для безперебійного постачання м.Корсунь-Шевченківський якісною питною водою, а саме:
1. Водозабірний пристрій подовжити в сторону правого берега, так як там набагато більші глибини та кращий водообмін.
2. Встановити на водозабірних пристроях аератори, які підвищують вміст кисню у воді.
3. Провести обвалування зони розташування водозабору м.Корсунь-Шевченківський для недопущення потрапляння наносів та органіки з прилеглої території внаслідок поверхневого змиву дощовими водами.
4. Провести вапнування верхів’я Корсунь-Шевченківського водосховища.
5. Так як обстеженнями було встановлено, що глибина Корсунь-Шевченківського водосховища в районі водозабору становить 1,5 м, рекомендується провести розчистку від наносів акваторії водосховища в місці розташування водозабору.
6. Реалізувати проект по будівництву блоку мікрофільтрів доочистки питної води з технічним переоснащенням насосно-фільтрувальної станції «Сівач», яким передбачено проведення промивки фільтрів по замкненому циклу використання води без скиду в р.Рось.
Підсумовуючи все вище сказане, слід наголосити, що лише за умови виконання цілого комплексу заходів по екологічному покращенню Корсунь-Шевченківського водосховища стане можливим забезпечити населення якісною питною водою та запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з її погіршенням.
Крім того, серед визначених Міжвідомчою Координаційною Радою ще у 2007 році заходів по покращенню екологічного стану річки Рось і, зокрема, покращення якості води на питному водозаборі м. Корсунь-Шевченківський було передбачено влаштування спеціальних технічних пристосувань для скиду води із верхнього шару Стеблівського водосховища.
Встановлення мікро-ГЕС сифонного типу на греблі Стеблівського водосховища дозволить здійснювати постійний рівномірний скид води, збагаченої киснем з верхніх шарів Стеблівського водосховища на водозабір м. Корсунь-Шевченківський, а також забезпечить більш рівномірну роботу гідровузла (без значних коливань рівнів води) водосховища та збереження гідробіонтів в нижньому та верхньому б’єфі.
Але виконання даного пункту заходів викликало велике нерозуміння та спротив зі сторони місцевих жителів, які під час громадських слухань 9 липня 2015 року виступили проти проведення вище вказаних робіт на Стеблівському водосховищі, при цьому не обгрунтовуючи свою позицію по суті ( див. статтю в газеті «Урядовий кур’єр» «Думаймо не тільки про крісло, а й про країну» ).
На даний час забір води здійснюється з нижніх забруднених шарів Стеблівського водосховища.