тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


БІЛОЦЕРКІВСЬКЕ НИЖНЄ ВОДОСХОВИЩЕ

Ми продовжуємо далі розповідати Вам цікавинки про руслові водосховища річки Рось. На черзі Білоцерківське нижнє водосховище. Водосховище розміщене: частково у межах міста Біла Церква, частково в адміністративних межах Білоцерківської територіальної громади. Водосховище є джерелом водопостачання ТОВ "ПРЕМІОРІ" для потреб промисловості. 

Водосховище збудовано  у 1971 році для потреб сезонного регулювання і водопостачання для промислових потреб. Основні проектні характеристики водосховища: довжина – 16,7км , ширина середня/максимальна – 0,10/0,04 км, глибина максимальна – 2,7 м, середня – 2,2 м, площа водного дзеркала при НПР – 0,71 км2, НПР – 142,75 м.

Гребля – глуха, земляна, довжина по гребню 220,0 метрів, ширина 6,0 м, максимальна висота 3,3м. Відкоси закріплені залізобетонними плитами. Проїзна частина шириною 4,5м. Водозлив 3-х прольотний, ширина одного прольоту 10м. Обладнаний металевими затворами з решітками для утримання сміття. Затвори регулюються козловим краном, вантажопідйомністю 12,6 т. Гребля залізобетонна. Водовипуск – донний залізобетонний, діаметром 1,0м з металевим пласким затвором.

Корисний об’єм водосховища незначний - 0,76 млн.м3. Пропуск повеней та паводків здійснюється через водоскид з максимальною пропускною здатністю 500 м3/с, розрахованою на повінь 5% - ої забезпеченості. У тому разі, коли витрати є більшими, передбачено проходження частини води в обхід греблі по лівобережній заплаві Росі. Дана заплава самовільно перегороджена дамбою, що захищає каскад ставків. Дане самовільне будівництво може призвести до затоплення прилеглих територій м. Біла Церква, с. Шкарівка та руйнації гідровузла водосховища.

У звичайних умовах на водосховищі у літньо-осінній та зимовий періоди дотримуються режимів роботи розроблених Регіональним офісом водних ресурсів річки Рось та затверджених Державним агентством водних ресурсів України.

Гідровузол водосховища перебуває на балансі ТОВ "ПРЕМІОРІ". Доглядові роботи виконуються. Саме ж водосховище не має балансоутримувача.

В межах міста Біла Церква до Білоцерківського нижнього водосховища зі сторони лівого берега впадає р. Протока в заплаві якої розташовано найбільше рибне господарство в басейні. Загальна площа технологічних водойм складає 1571 га, але частина з них підлягає ліквідації у зв'язку з перезарегульованістю.

На лівому березі водосховища розташована українська православна церква Покрови Пресвятої Богородиці. Поряд з нею облаштовано зону відпочинку, з насадженнями медвежого горіха.

За кошти місцевого бюджету регулярно проводиться санітарна розчистка берегів.

Зі сторони с. Шкарівка в Білоцерківське нижнє водосховище впадає досить багато джерел, деякі з них облаштовані купальнями, температура води в яких постійно 4-70С.

На Білоцерківському нижньому водосховищі створене спеціальне товарно рибне господарство. Дане водосховище регулярно зариблюється різними видами риб, зокрема рослиноїдними видами.

Прибережні захисні смуги  відведені лише в межах м. Біла Церква. У 2015 році Білоцерківською міською радою було розроблено та затверджено проект відведення прибережних захисних смуг. На території с. Шкарівка прибережні захисні смуги взагалі не відведені і не винесені на місцевість та проводиться їх розорювання.

Білоцерківське нижнє водосховище, як і розташоване вище Білоцерківське середнє водосховище, зазнає значного антропогенного впливу. Реконструкція водосховища за 50 років існування не проводилася. Зливова каналізація міста Біла Церква не обладнана відстійниками, тому неочищені стоки потрапляють у акваторію водосховища. Також, є випадки розміщення приватних садиб до урізу води. Спостерігається розорення, засмічення, забудова прибережних захисних смуг та зони затоплення.

На сьогодні відкрито кримінальну справу щодо розорення прибережних захисних смуг та сподіваємося на невідворотність покарання правопорушників.

 

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист