тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Понеділок – П’ятниця
    з 08:00 до 17:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру РОВР РІЧКИ РОСЬ:
  • Без вихідних
    з 08:00 до 20:00 год.
  • Обідня перерва
    з 12:00 до 13:00 год.


Басейновому управлінню водних ресурсів річки Рось 8 років. Підсумки та досягнення

Відповідно до наказу Державного комітету України по водному господарству від 08.12.2008 р. № 268 з метою створення на території України органів управління водозбірними басейнами з урахуванням особливостей їх розміщення та вдосконалення структури управління водогосподарсько-меліоративним комплексом та раціонального використання майна, керуючись законодавчими актами України та відповідно до «Пріоритетних напрямів реформування управління та охорони водних ресурсів на період 2006-2015 років», з 2 березня 2009 року було утворене басейнове управління водних ресурсів р. Рось.

За цей час було пройдено нелегкий шлях та вирішено цілу низку важливих питань щодо реалізації державної політики у сфері управління, використання та відтворення водних ресурсів на території басейну річки Рось.

Забезпечено всіх водокористувачів басейну р.Рось водою в обсязі 749,11 млн.м3, а це  близько 500 тис. населення споживають воду з річки Рось (4 водозабори господарсько-питного водопостачання); 11 цукрових заводів, 6 промислових та 7 сільськогосподарських підприємств; 1816 підприємств, що виступають як вторинні водокористувачі та отримують необхідні обсяги води від водоканалів; 9 гідроелектростанцій: 3 малі, 2 міні та 5 мікро ГЕС; близько 800 підприємств рибного господарства, що використовують воду з водних об’єктів басейну річки Рось.

Для покращення якості води на питних водозаборах проведено 14 весняних і осінніх промивок водосховищ господарсько-питного водопостачання - Білоцерківського верхнього, Стеблівського і Корсунь-Шевченківського, щоразу використовуючи об’єм води близько 3 млн.м3.

Проведено 31 засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось та її робочих груп.

 

5 лютого 2010 року, з метою участі всіх зацікавлених сторін у розробці та обговоренні Плану управління річковим басейном, забезпечення узгодження інтересів та координації дій суб’єктів управління та користування водними ресурсами басейну р.Рось, створена Басейнова Рада річки Рось. За цей час проведено 7 засідань Басейнової Ради.

 

Для покращення якості води та підтримання екологічних витрат розроблено 1599 режимів роботи водосховищ та ставків в басейні річки Рось.

Вжито заходів щодо забезпечення дотримання встановлених режимів роботи шляхом систематичного проведення спостережень, відслідковування та аналізу рівнів та витрат води, контрольних замірів, взаємодії з органами місцевого самоврядування, водокористувачами, орендарями водних об’єктів, облводресурсів, що дало змогу забезпечити належну якість води на 4-х водозаборах господарсько-питного водопостачання.

Проведено 1627 спостережень за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд та за дотриманням встановлених режимів роботи.

Відповідно до Програми державного моніторингу поверхневих вод відібрано 320 проб води для здійснення гідрохімічного та радіологічного аналізів.

 

Надано 126 висновків водокористувачам для отримання дозволу на спеціальне водокористування та погоджено 105 нормативів водопостачання. Проведено 170 засідань науково-технічної ради, на яких розглянуто 1050 питань. Виготовлено 215 водогосподарських паспортів на водні об’єкти.

Від збору за спеціальне використання води з водних об’єктів басейну р.Рось до державного та місцевих бюджетів надійшло 17,741 млн.грн. За оренду водних об’єктів загальнодержавного значення надійшло 3,09 млн.грн.

Здійснено природоохоронних заходів за рахунок різних джерел фінансування на суму 38,76 млн.грн., з них за кошти: державного бюджету – 4,02 млн.грн., місцевих бюджетів –20,25 млн.грн., суб’єктів господарювання  – 14,49 млн.грн.

Розглянуто 2298 звернень від громадян, правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та надано обґрунтовані відповіді, роз’яснення та рекомендації.

БУВР Росі постійно ведеться робота з органами місцевого самоврядування з питань забезпечення дотримання вимог водного законодавства, здійснення заходів щодо раціонального використання водних ресурсів, з покращення якісного стану водних ресурсів, забезпечення захисту від шкідливої дії вод під час проходження повені та дощових паводків.

БУВР Росі проводить постійну просвітницьку та роз’яснювальну роботу по вихованню бережливого ставлення до водних ресурсів, адже культура нації прямо виражається в її ставленні до охорони та відтворення водних ресурсів.

 

В засобах масової інформації надруковано 134 виступи працівників управління, надано 23 інтерв’ю телеканалам.

З метою залучення громадян, учнівської та студентської молоді до охорони водних ресурсів, збереження, відновлення джерел та витоків річок, управлінням щорічно проводяться природоохоронні акції «Місячник благоустрою», «День довкілля», «Чистий берег», «До чистих джерел». Також БУВР Росі з цих питань співпрацює з районними громадськими екологічними організаціями Всеукраїнської екологічної Ліги, товариством охорони природи та громадськими організаціями рибалок.

 

За результатами проведених аналізів проб води у 2009 році в порівнянні з 2016 роком прослідковується стабільне покращення її якості.

Розглянемо динаміку якості води річки Рось на водозаборах міст Біла Церква та Корсунь-Шевченківський за основними показниками хімічного складу за меженні періоди.

За більшістю компонентів, що визначають якість води Верхнього білоцерківського водосховища, де розташований господарсько-питний водозабір, впродовж періоду 2009 – 2016 рр. спостерігається тенденція щодо покращення якості, особливо в вегетаційний період року. Це зниження вмісту біогенних речовин, зменшення концентрацій завислих речовин (переважно органічного походження), зростання прозорості води, зниження величини її кольоровості, зменшення показника ХСК.


У Корсунь-Шевченківському водосховищі (в районі господарсько-питного водозабору) спостерігається покращення якості води за показниками кольоровості, амонійних та нітритних сполук азоту, фосфатів, БСК5, кремнію та нафтопродуктів.

Динаміка щодо покращення фізичних властивостей та зниження концентрацій окремих хімічних речовин у воді р. Рось в межах Білоцерківського верхнього та Корсунь-Шевченківського водосховищ за меженні періоди 2009 – 2016 рр. (зимової межені (грудень-лютий) та літньої межені (червень-серпень)) на фоні стабільно низької водності свідчить, що причиною цього є комплекс вжитих заходів, зокрема регулярні промивки водосховищ, що здійснюються БУВР Росі навесні та восени (перед початком меженних періодів), забезпечення екологічних витрат води на водних об’єктах басейну річки Рось.

Кращу позитивну динаміку на Білоцерківському верхньому водосховищу влітку, порівняно із зимовою меженню, можна пояснити додатковим позитивним впливом біомеліорації шляхом зариблення даного водосховища рослиноїдними видами риб. Як відомо, ефект від неї краще проявляється у літній період, при високих температурах води. 

 

 

 

 

 

 

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Веб студія Інпреза 
Надіслати лист