Офіційно рішення про відзначення цього дня було прийняте 15 грудня 1972 року на засіданні 27 сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
Передумовою прийняття цього рішення стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. У своєму зверненні вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».
Після розгляду доповіді Конференції Організації Об’єднаних Націй по проблемах оточуючого людину середовища, що відбулася у Стокгольмі 5-16 червня 1972 року і відповідну доповідь Генерального секретаря, було прийняте рішення оголосити 5 червня «Всесвітнім днем навколишнього середовища».
У своїй резолюції Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних націй наполегливо закликала уряди і організації системи ООН щорічно проводити в цей день на всесвітній основі заходи, що підтверджують їх прагнення до збереження і покращення навколишнього середовища, з метою поглиблення знань про наше довкілля.
Також у розглянутому питанні співпраці між державами в галузі навколишнього середовища було наголошено на тому, що при дослідженні, експлуатації і розвитку своїх природних ресурсів країни не повинні створювати серйозних шкідливих наслідків у зонах, що розташовані за межами їх національної юрисдикції.
Під час 27 сесії Генеральної Асамблеї ООН було прийнято ряд важливих резолюцій у напрямку охорони навколишнього природного середовища. Вони стосувались питань щодо проблем навколишнього середовища, відповідальності та вжиття необхідних заходів для захисту, розвитку і покращення оточуючого середовища.
У 2000 р. розпочато програму ООН "Тисячоліття довкілля – приступити до дій", яка є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища - чудовий привід нагадати кожному з нас про те, що усе живе на планеті має тісний взаємозв’язок та не обмежується загально прийнятими кордонами держав.
Цей день покликаний привернути увагу світового співтовариства до питань збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів, а також зменшення шкоди довкіллю, що завдається у результаті техногенного впливу на природну складову нашої планети.
Бережімо природу! Потурбуймося про наш дім, адже майбутнє планети у наших руках!